کفش های ایتالیایی

کفش‌های ایتالیایی

نویسنده: هنینگ مانکل - ترجمه: امیر یداله پور

درباره کتاب

کتاب کفش های ایتالیایی، رمانی نوشته ی هنینگ مانکل است که اولین بار در سال 2006 انتشار یافت. سال ها پیش، اشتباهی بزرگ باعث شد که زندگی فردریک ولین به عنوان یک جراح کاملا دگرگون شود و دیگر به وضعیت سابق بازنگردد. ولین در جزیره ای کوچک زندگی می کند که در ماه های طولانی زمستان، تماما با برف احاطه شده است.

او آنقدر احساس سردرگمی و استیصال می کند که هر صبح، شکافی در یخ ها به وجود می آورد و وارد آب های منجمدکننده می شود تا به خود یادآوری کند که هنوز زنده است. خاطرات آن اشتباه بزرگ دست از سر فردریک برنمی دارند؛ اشتباهی که او را به این جزیره کشاند و زندگی اش به عنوان جراحی موفق را به پایان رساند. اما فردریک پس از یک آشنایی غیرمنتظره، سفری عجیب و تأثیرگذار را آغاز می کند. رمان کفش های ایتالیایی، نشان دهنده ی بلوغ توانایی های مانکل به عنوان یک رمان نویس است.

برگرفته از وبسایت ایران کتاب

نظر ریحانه

بیشتر از یکسال در دسته خوانده نشده‌ها ماند. نمی‌دانم ماجرا چه بود که هر بار کتاب دیگری را شروع می‌کردم.
کفش‌های ایتالیایی از آن کتاب‌هاست که ریتم آن کند نمی‌شود. هر صفحه از ۳۸۰ صفحه آن ماجرایی برای گفتن دارد. اگر شب‌ها یک الی دو ساعت وقت بگذارید در ۵-۶ روز کتاب را تمام می‌کنید. البته کتاب برای من جذاب‌تر بود و سریع خواندمش.
کتاب ماجرای پیرمردی است. او در جزیره‌ای تنها در میان مجمع الجزایر سوئد زندگی می‌کند.
زن اول، بوم ناگهان با یک واکر توسط هیدروکوپتر وسط یخ‌ها ظاهر می‌شود.
زن دوم، با کفش‌های پاشنه بلند قرمز وسط برف‌ها راه می‌رود
زن سوم، با یک شمشیر سامورایی گردن او را هدف می‌گیرد.
زن چهارم، با مفهوم مبارزه برای زندگی وارد می‌شود.
۱۲ سال تنهایی او با یک انقلاب زمستانی به پایان رسید و با انقلاب تابستانی زندگی او متحول شد. انقلاب زمستانی بعد آینده رنگ جدیدی به خود گرفت.

نظر سینا

هنوز نخوانده‌ام.

از همین مترجم و انتشارات بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 10 =