راز پاریس، روایتی عاشقانه در قلب جنگ جهانی دوم

راز پاریس

نویسنده: لی لی گراهام - ترجمه: زهرا یعقوبیان

برگرفته از “راز پاریس”

ولری از سه‌‌‌سالگی که به‌‌‌خاطر نازی‌‌‌ها مجبور شد از وطنش بگریزد، دیگر پایش را در پاریس نگذاشته است.حالا این زن جوان که کسی را جز پدربزرگ پیرش، وینسنت، ندارد باید به پاریس نزد او بازگردد. او تنها کسی است که از سرنوشت پدر و مادرش اطلاع دارد. آیا این دو می‌‌‌توانند مرهمی بر آلام یکدیگر باشند؟ ولری به‌‌‌دنبال پایانی افسانه‌‌‌ای نیست و فقط می‌‌‌خواهد حقیقت را بشنود، اما این راز ویران‌‌‌کننده که وینسنت سعی دارد از نوۀ خود پنهان کند چیست؟
رمان به‌‌‌یادماندنی و خواندنی راز پاریس روایتی است از عشق، ترس و شجاعت در دوران جنگ. خود را غرق در پاریسی خواهید یافت که صدای پوتین‌‌‌های سربازان روی سنگ‌‌‌فرش خیابان‌‌‌ها طنین‌‌‌انداز است و زمزمه‌‌‌های رازآلود شهر را فراگرفته است.

شما می‌توانید این کتاب را از سایت سی بوک خریداری کنید.

یادداشت شخصی

 

تصور کنید سوار قطار مسکو به پاریس شدید. خانم مسنی در کنار شما نشسته است. اولین فکری که به ذهن می‌رسد خستگی و شاید یک غر ریز برای حضور زن در ذهنتان است. اما وقتی از داستان زندگی زن با خبر می‌شوید آنوقت آینده تان تغییر خواهد کرد.

ولری در زمان جنگ جهانی در پاریس متولد شد. اما چیزی از این ماجرا به یاد ندارد. تنها تصویرش از کودکی فرار به سمت ایستگاه قطار  و رفتن به لندن همراه با خاله امیلی بود. در 20 سالگی متوجه می‌شود هنوز پدربزرگی در پاریس دارد. پدربزرگ از او متنفر است؟

راز پاریس یکی از زیباترین کتاب‌هایی است که خوانده‌ام. داستان زندگی ولری من را تا ساعت ۴ صبح بیدار نگه داشت. مثل کودکی روی مبل دراز کشیده بودم و با نور موبایل کتاب را می خواندم.  اگر دنبال داستانی روان، هیجانی، عاشقانه، با پایانی خوش اما هم زمان ناراحت کننده هستید، خواندن این کتاب را پیشنهاد می‌کنم.

می‌توانید ماجرای این کتاب و کتاب‌های دیگر را در کانال یوتیوب ما دنبال کنیدو اگر طرفدار کتاب صوتی هستید، می‌توانید پادکست ما را هم دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =